D.U.K


Kaip tinkamai išsirinkti elektrinį paspirtuką?

Kiekvienas elektrinis paspirtukas yra labai skirtingas. Kaip ir žmogaus poreikiai. Pradžioje turėtumėte nuspręsti kokiam tikslui naudosite elektrinį paspirtuką? Ar kiekvieną dieną kelionei iki darbo ar universiteto. Ar tik pramogai, kartais pasivažinėti parke. Pagal Jūsų poreikius reikėtų atkreipti dėmesį į e
lektrinio paspirtuko:

  • Svorį (kad neštis būtų lengva ir į trečią aukštą)
  • Nuvažiuojamą atstumą (kiek kilometrų Jums užtektu nuvažiuoti iki savo tikslo pirmyn ir atgal)
  • Baterija (visuomet rekomenduojame rinktis ličio bateriją dėl jos ilgaamžiškumo)
  • Įkalnės įveikimo laipsnį (jei kelionei susidursite su kalnais)
  • Ratukų dydis (naudojant e-paspirtuką kasdien, rekomenduojame ratukų dydį nuo 8 colių)
  • Amortizacija (Norint komfortiškai keliauti tolimesnį atstumą rekomenduojame rinktis e-paspirtuką su amortizatoriais arba pripučiamomis padangomis)
  • Žibintai (dėl Jūsų saugumo, kad būtumėte labiau matomi kitiems eismo dalyviams)

Ar teikiate garantiją?

Visoms parduodamoms prekėms suteikiama 6 mėnesių garantija baterijai ir 24 mėnesių garantija prekei, plačiau rasite čia. Taip pat papildomai siūlome įsigyti pratęstą garantiją, plačiau rasite čia.

Ar pristatote prekes nemokamai?

Visas prekes pristatome visiškai nemokamai visoje Lietuvoje iki Jūsų nurodyto adreso. Plačiau apie tai čia.

Kokio svorio žmogus gali važiuoti elektriniu paspirtuku?

Kiekvieno mūsų parduodamo elektrinio paspirtuko skiltyje "specifikacija" rasite skiltį "Maksimalus bendras svoris" ji žymi elektrinio paspirtuko maksimalią apkrovą. Beveik visų elektrinių paspirtukų maksimalus bendras svoris 100 - 130 kg. 

Elektriniai motoroleriai iki 150 - 400 kg svorio.

Koks yra baterijos ilgaamžiškumas?

Baterijos ilgaamžiškumas labai priklauso nuo priežiūros ir išlaikymo, taip pat priklauso nuo baterijos tipo. Ilgaamžiškumas nenurodomas mėnesiais ar metais, jis matuojamas įkrovimų skaičiumi (ciklais).

Švino rūgštinių baterijų gyvenimo trukmė maždaug 200 - 250 įkrovimo ciklų.

Ličio baterijų priklauso nuo ličio tipo (LiFePO4 arba ličio (NiCoMn) O2) gyvenimo trukmė 1200 - 1800 įkrovimo ciklų. Todėl jos yra kur kas brangesnės ir patvaresnės.

Kiek kilometrų galima nuvažiuoti su elektriniu paspirtuku ar elektriniu motoroleriu?

Kiekvieno elektrinio paspirtuko, elektrinio motorolerio modelio nuvažiuojamas atstumas visuomet priklauso nuo modelio. Taip pat nuo daugelio veiksnių, tokių kaip apkrova, įkrovimo būklė, kelionės atstumas, baterijos amžiaus ir būklės, aplinkos temperatūros ir vairavimo stiliaus. Tad kiekvienas modelis skiriasi daug kuom.
Ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo esamos baterijos talpos. Tai nurodyta Ah (ampervalandėmis) arba Wh (vatvalandes). Kuo didesnė reikšmė tuo didesnis nuvažiuojamas atstumas.

Ar elektriniu paspirtuku galima važiuoti viešuoju keliu (gatve)?

Tai priklauso nuo konkretaus modelio ar yra EEC patvirtintas, ar ne. Mūsų transporto priemonės turi leidimus visoje Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad jei transporto priemonė yra patvirtinta, ji visada gali būti naudojama Europos Sąjungos viešaisiais keliais - tik registracijos / draudimo procedūrą gali skirtis.

Taip pat yra modelių, kurie turi būti registruojami ir vairuotojas turi turėti vairuotojo pažymėjimą. Registruojamus elektrinius paspirtukus (EEC) galima vairuoti ir naudoti viešajame eisme nuo 16 metų turint vairuotojo pažymėjimą A1, AM. Nuo 18 metų su vairuotojo pažymėjimu AM, A1, A2, A, B arba C.

Jeigu elektrinės transporto priemonės didžiausias greitis yra iki 25 km/val., o galia – mažesnė nei 1 kW (1000W), transporto priemonei taikytini tie patys reikalavimai, kaip ir dviračiams. Tokios transporto priemonės turi būti naudojamos dviračių, pėsčiųjų takais.

Greičio ribojimas, ar Jūsų parduodamų elektrinių paspirtukų greitis gali būti ribojamas? Iki 25km/val.

Daugelyje šalių taikomi skirtingi greičio apribojimai. Todėl, greičio riba gali būti sureguliuota taip, kaip nurodyta Jūsų mieste. Be to susimažinus greitį bus lengviau mokytis važiuoti elektriniu paspirtuku. Priklausomai nuo e-paspirtuko modelio, bet greitį galite riboti iki 6km/val, 8km/val, 12 km/val, 16km/val, 20 km/val arba 25 km/val.


Kokie yra ličio baterijų privalumai lyginant su švino rūgštine baterija?

Ličio baterijos turi daug didesnę talpą ir yra apie 50% lengvesnės nei švino rūgšties baterijos vienodų matmenų. Taip pat ličio bateriją galima dakrauti, o švino reikia pilnai iškrauti ir tik tuomet įkrauti, siekiant išsaugoti baterijos ilgaamžiškumą.

Kodėl senstant švino baterijai aš pravažiuoju vis mažesnį ir mažesnį atstumą savo elektriniu paspirtuku, motoroleriu?

Kiekviena baterija kaip ir drabužiai turi ribotą gyvenimo laiką. Jos tiesiog susidėvi. Visų pirma, švino rūgštinė baterija pradeda devėtis nuo pirmojo įkrovimo ir dėvisi iki gyvenimo pabaigos. Kiekviena švino baterija yra natūraliam sulfatinimo procese. Dėl švino plokščių viduje baterija yra augantys sulfato kristalai kurie tirpsta veikimo metu. Jie tirpsta baterijai kraunantis, didėjanti įtampai. Taigi jie galiausiai ištirpsta ir baterija pradeda nebeveikti. Nuolatinis iškrovimas ir įkrovimas iki galo, atidžiai saugoma baterija gali sumažinti šį procesą kiek įmanoma mažiau, tačiau niekas negali sustabdyti jų tirpimo - tai normalu kaip ir su drabužiais, jie galiausiai susidevi. Dėl to visiem mūsų klientams siūlome isigyti naujesnes ličio tipo baterijas. Jos yra ženkliai ilgaamžiškesnės.